Polish English German Spanish


IRRESISTIBLE PROJECT

Zajęcia w projekcie IRRSISTIBLE

Z wielką przyjemnością zapraszam Was do udziału w zajęciach które, prowadzę zgodnie z wytycznymi II etapu międzynarodowego projektu IRRESISTIBLE, pod okiem dydaktyków z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oprócz wielkiej przygody chemicznej naszym zadaniem będzie wzbudzenie zainteresowania tematem  odpowiedzialnych badań naukowych i innowacji (ang. Responsible Research and Innovation - RRI) w obrębie zagadnień:

  • Zaangażowanie - wspólny udział naukowców, przemysłu i społeczeństwa obywatelskiego w procesie badań i innowacji
  • Równość płci - uwolnienie pełnego potencjału społeczeństwa
  • Kształcenie w zakresie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych - twórcza edukacja wspierająca przyszłe potrzeby społeczeństwa
  • Etyka - w tym społeczne znaczenie i akceptowalność wyników badań i innowacji
  • Nieograniczony dostęp - wolny, bezpłatny dostęp do wyników badań finansowanych ze środków publicznych
  • Zarządzanie - odpowiedzialność decydentów politycznych za tworzenie harmonijnych modeli RRI

Większość zagadnień które będziemy realizować związana jest z tematyką nanotechnologii, będzie obejmowała podstawowe pojęcia i wielkie idee nauki w nanoskali, najnowsze postępy w dziedzinie zastosowań nanotechnologii w naukach o zdrowiu oraz jej aspekty społeczne i etyczne z perspektywy odpowiedzialnych badań naukowych i innowacji.

Całość naszej pracy będzie oparta o wykorzystanie metody nauczania przez odkrywanie.

W ramach zajęć projektowych przewidziana jest wizyta w centrum badawczym lub spotkanie z naukowcem oraz warsztaty w muzeum, a ponieważ jednym z elementów realizacji projektu jest stworzenie interaktywnych modeli  procesów badawczych, a następnie zorganizowanie wystawy tych prac na terenie szkoły i już dziś w imieniu naszego SUPER ZESPOŁU BADAWCZEGO zapraszam wszystkich do odwiedzenia wystawy, która powstanie do maja 2016.

kontakt w razie pytań: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej na oficjalnej stronie projektu: http://www.irresistible-project.eu/index.php/pl/

Zapraszam na zajęcia w każdy wtorek o godz. 7.05 w sali 5