foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

1037009
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
1181
2743
6428
1012979
44596
98353
1037009

Your IP: 3.226.254.115
2019-11-19 11:03

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

PROJEKT Z PROGRAMU UNIJNEGO „ERASMUS +” PRZY WSPÓŁPRACY ZE STOWARZYSZENIEM OŚWIATOWYM „SOWA” i KINDERFREUNDE

Zapraszamy uczniów PZS na kolejny projektowy wyjazd do Austrii w celu wymiany doświadczeń, poznania wzajemnej kultury, pogłębiania tolerancji i wspólnej zabawy w  gronie rówieśników z Polski, Rumunii, Włoch, Grecji.

Wystarczy bardzo podstawowa znajomość angielskiego.

TERMIN: 9.08 – 23.08. 2014, Austria

GRUPA: 6 uczniów PZS + 2 liderów

OPIEKUN: Anna Matwiszyn

MIEJSCE: Klaffer (nocleg i wyżywienie w ośrodku)

KOSZT: około 50 % kosztów przejazdu tam i powrót: około 450zł (zakwaterowanie, wyżywienie, program, ubezpieczenie, około 50 % kosztów przejazdu opłacone są ze środków programu unijnego „ERASMUS +”)

ORGANIZATOR: Kinderfreunde  Mühl-fun-viertel,  http://www.muehlfunviertel.at

Zainteresowanych zapraszamy po szczegółowe informacje

opiekun projektu: Anna Matwiszyn

PROJEKT Z PROGRAMU UNIJNEGO „YOUTH IN ACTION” PRZY WSPÓŁPRACY ZE STOWARZYSZENIEM OŚWIATOWYM „SOWA” i KINDERFREUNDE

Zapraszamy uczniów (w szczególności technikum) na projektowy wyjazd do Austrii w celu wymiany doświadczeń, poznania wzajemnej kultury, pogłębiania tolerancji i wspólnej zabawy w  gronie rówieśników z Polski, Czech, Bułgarii, Turcji, Portugalii i Włoch. Wystarczy bardzo podstawowa znajomość angielskiego.

TERMIN: 25.06 – 8.07 2014, Austria

GRUPA: 6 uczniów PZS + 2 liderów

OPIEKUN: A. Cichoń

MIEJSCE: Klaffer (nocleg i wyżywienie w ośrodku) + Perg (3 ostatnie noce w namiocie, wyżywienie w stołówce namiotowej)

KOSZT: około 30 % kosztów przejazdu tam i powrót: 300zł (zakwaterowanie, wyżywienie, program, ubezpieczenie, około 70 % kosztów przejazdu opłacone są ze środków programu unijnego „Młodzież w działaniu”: Youth in Action)

ORGANIZATOR: Kinderfreunde  Mühl-fun-viertel,  http://www.muehlfunviertel.at

Na temat wymiany polsko-niemieckiej, która miała miejsce w dniach od 24-31 października, mogłabym pisać bardzo długo, ale  jestem pewna, że i tak  nie zawarłabym tego wszystkiego, o czym chciałabym powiedzieć. Po pierwsze: zdecydowanie cieszę się, że wzięłam w niej udział. Na początku obawiałam się, że nie będę potrafiła płynnie rozmawiać z gośćmi z Niemiec , lecz już po pierwszym dniu nie sprawiało mi to żadnego problemu,  ponieważ atmosfera jaka panowała między uczestnikami, była tak luźna i ciepła. Sama czuję, że poprawiłam swój angielski.  Jestem szczęśliwa, że poznałam tylu wspaniałych, pozytywnie nastawionych ludzi i wiem, że wiele z zawiązanych w tym czasie przyjaźni (i nie tylko przyjaźni) pozostanie na długo w naszej pamięci. Program wymiany był bardzo rozbudowany i zawierał świetne zajęcia (zdecydowanie sprzyjające integracji)  takie jak: gra miejska z wykorzystaniem orientacji w terenie, ścieżka zmysłów w Kuraszkowie, wycieczka do Twierdzy w Kłodzku, czy choćby imprezazorganizowana  w klubie ,,Lotos'' , gdzie wstęp miała tylko i wyłącznie nasza polsko-niemiecka grupa. Był to idealny pomysł na spędzenie ostatniego wieczoru razem. Bardzo dobrze bawiliśmy się przy świetle dyskotekowych kul i wynajętym specjalnie dla nas DJ'u . Jestem pewna, że nikt nie zapomni tego wspólnie spędzonego czasu.  Udział w takiej  wymianie miedzynarodowej  to  najlepszy  sposób na poznawanie kultur i tradycji  innego kraju. Bardzo się cieszę, że nasza szkoła organizuje dla nas wymiany, bo jest to z całą pewnością niezmiernie kształtujące doświadczenie. Z przyjemnością wezmę udział w następnej  i z niecierpliwością już jej wyczekuję :-)

Martyna Ozimina kl.2a

 

W dniach 3 - 11 lipca br. w Austrii został zrealizowany międzynarodowy projekt z udziałem 8-osobowych grup z Polski, Grecji, Turcji, Hiszpanii, Afganistanu, Pakistanu, Francji i Litwy. Polską grupę reprezentowali uczniowie z terenu Powiatu Trzebnickiego, wśród których była czwórka naszych licealistów: Karolina Eilmes, Paulina Bucka, Alan Klebanowicz i Miłosz Petryków. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach dotyczących m.in. mediów społecznościowych, wolności, solidarności, praw dzieci i różnorodności w Europie. Projekt został zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Oświatowym "SOWA" a opiekunem grupy była p. Anna Matwiszyn. Więcej informacji w załączniku:

2019 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved