foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

1028367
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
275
2668
15388
996652
35954
98353
1028367

Your IP: 3.233.217.242
2019-11-16 01:59

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

W dniach 25.05-01.06 2013 roku grupa młodzieży z naszego liceum udała się  na wymianę do Niemiec. Po jedenastogodzinnej podróży zmęczeni, ale wciąż uśmiechnięci dotarliśmy w końcu do wymarzonego celu: Goslar, gdzie nasi nowi przyjaciele niemieccy czekali na nas z niecierpliwością. Pierwsze słowa, pierwsze wrażenia długo pozostaną w naszej pamięci. W oczach każdego z nas było widać obawę, ale też ciekawość...

 

Czytaj więcej: WYMIANA MłODZIEŻY 2013

Dla odważnych z minimum podstawową znajomością języka angielskiego, niemiecki może dopomóc, hiszpański rozweselić :-)

Poszukujemy chętnych!

Liczba miejsc: 16

DATE:            25 maja – 1 czerwiec 2013

PLACE :         Clausthal – Zellerfeld,  Niemcy Harz

GROUP:        17 osób + 2 opiekunów

COSTS:          Koszty podróży + ubezpieczenie 400zł (szkoła złożyła prośbę o dofinansowanie do Polsko Niemieckiego Funduszu Wymiany Młodzieży)

Gwarantujemy niesamowite doświadczenie, praktykowanie języka i totalne zabieganie :-)

Tegoroczni opiekunowie:      Małgorzata Zaręba, Aleksandra Cichoń

ZAPRASZAMY!

Już po raz ósmy uczniowie naszego LO uczestniczyli w wymianie ze szkołą partnerską w Clausthal-Zellerfeld w Niemczech. Na przełomie maja i czerwca 12 uczniów spędziło 6 dni w pięknej podgórskiej miejscowości. W bardzo bogatym programie znalazło się miejsce na zwiedzanie lokalnej kopalni srebra, okolicznych miast i parków krajobrazowych, kręgielni oraz pubów! Wymiana odbywała się pod hasłem ‘Cappuccino’ – na podobieństwo napoju, w którym zmieszane są kawa i mleko, opiekujący się nami nauczyciel Thomas Gundermann cały czas zachęcał młodzież do integrowania się i wspólnego spędzania czasu wolnego - czego efekty można zobaczyć na zdjęciach. Przy pożegnaniu nie obyło się bez łez i obietnic powrotu. Uczniów niemieckich będziemy gościć w październiku w naszej szkole. Do zobaczenia!

Opiekun wymiany: Zdzisława Tajkiewicz-Woźniak

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z projektu "Polish - Lithuanian High Five". W prezentacji m.in. zdjęcia z pantomimy i z warsztatów w liceum w Supraślu, nagrania z sondy ulicznej, występy artystyczne "Talent Show" oraz piosenka "Matura" śpiewana po zaczerpnięciu helu:-)

Polish-Lithuanian high five

Rozpoczynamy realizację nowego projektu finansowanego przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, ze szkołą partnerską Gimnazjum im. A. Brazauskasa w Kaišiadorys na Litwie, pod nazwą „Polsko-litewskie przybicie piątki” (tytuł zainspirowany piosenką http://www.youtube.com/watch?v=QN9GCoGMo_g&feature=related), który wiąże się ściśle z problematyką mniejszości narodowych oraz spojrzeniem na relacje sąsiedzkie pomiędzy Polską a Litwą przez pryzmat historii i współczesności. Tematyka ta będzie rozwijana w naszej szkole przez zastosowanie metod edukacji pozaformalnej i podczas polsko-litewskiego, 7-dniowego, spotkania w Supraślu.

Czas trwania projektu: 1.04–15.11. 2012. Wyzwania stojące przed nami i uczniami litewskimi to m.in.:

-  Konkurs na logo polsko-litewskiego partnerstwa szkół

-  Lipdub/filmiki i nocny maraton filmowy

-  Badanie ankietowe na temat skojarzeń narodowościowych

-  „Stereotypizacja w pantomimie”

-  debata

-  Audycje w radiu internetowym „9th wave radio station” w trzech językach

- „Civil courage for five”

- „Balonowe high five”

-  Geocaching

-  Sonda uliczna w Warszawie

-  Konkurs wiedzy o Litwie/Polsce

-  Założenie strony projektu na Facebooku, Youtube

Interaktywni językowo - kulturowo. Udowodnijmy sami sobie, że potrafimy razem wiele zdziałać i wyjdźmy poza tradycyjny tryb nauki!

Koordynatorzy projektu „Interaktywni językowo – kulturowo”: Bianka Kościuk, Patrycja Bobowska, Martyna Barańska, Weronika Urbanowicz, Jakub Klikowski, Adrian Czerwiński i Bartłomiej Bursztynowicz.

Opiekunowie: Anna Matwiszyn, Grzegorz Matwiszyn

2019 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved