foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

403289
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
539
1147
3688
392185
12068
47913
403289

Your IP: 54.234.228.78
2018-12-12 12:10

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Uczniowie klasy IIIG poszukiwali ostatnio odpowiedzi na nurtujące ich pytania – zobaczcie, czego się dowiedzieli. Przedstawiam Wam cztery najlepsze prace moich dociekliwych gimnazjalistów.

W pracowni architektury krajobrazu na przy ul. Parkowej powstały cztery makiety, które trzy nasze drużyny wykonały w ramach Uczniowskich Mini Projektów Badawczych.  Największa z czterech makiet ma ok. 2,5 x 1,5m a na wszystkich razem "posadzono" w sumie  kilkaset miniaturowych drzew, krzewów, bylin i pnączy oraz z mistrzowską precyzją zbudowano miniatury budynków szkolnych. Uczniowie wykonali m.in kompleksowy projekt przebudowy ogrodu przy budynku Liceum oraz projekt wytyczenia nowych ścieżek i zagospodarowania kolejnych fragmentów parku przy Technikum.

Tuż przed feriami (13 stycznia 2015) uczniowie klas hotelarskich i architektury krajobrazu uczestniczyli w Targach Pracy i Zawodów we Wrocławiu.  Targi zorganizowane były przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku",  którego realizatorem jest Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu.

W Targach uczestniczyły uczelnie wyższe ,szkoły ponadgimnazjalne, zawodowe, wiodące przedsiębiorstwa, firmy, instytucje rynku pracy oraz lokalne media z terenu Dolnego Śląska.
Uczniowie Naszej Szkoły mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej w województwie dolnośląskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy kuchni molekularnej, szkół tanecznych oraz gastronomicznych.

PZS na Targach reprezentowali przedstawiciele klasy 4 Technikum, którzy z powodzeniem reklamowali Naszą szkołę w Centrum Kongresowym. W tym celu przygotowane były specjalne stanowiska, na których można było podziwiać m.in.  dekoracje kwiatowe przygotowane przez przyszłych Architektów, kolaże fotograficzne obrazujące aktywność klas hotelarskich oraz ulotki i plakaty informacyjne.

Więcej informacji jak się zaprezentowaliśmy na Targach, w galerii poniżej.

W dniu 24 czerwca 2014r. został ogłoszony ostateczny ranking Ogólnopolskiego projektu IT Szkoła. W tym roku nasza szkoła uplasowała się na 14 miejscu w województwie dolnośląskim oraz na 95 miejscu w rankingu ogólnopolskim na ok. 500 szkół biorących udział w projekcie. Wszyscy uczestnicy IT Szkoły walczyli dzielnie do samego końca, niektórzy rekordziści z PZS w Obornikach Śląskich ukończyli wszystkie 81 e-lerningowych kursów IT Szkoły, za które w nagrodę uzyskali certyfikaty i oczywiście nagrody w postaci ocen celujących z informatyki.

Gratuluję wszystkim uczestnikom wytrwałości, zapału i samozaparcia w dążeniu do celu,

jestem z WAS bardzo dumna - spisaliście się na medal.

W przyszłym roku szkolnym nastąpi trzecia odsłona projektu, w której mam nadzieję, że WAS nie zabraknie, a organizatorzy i patroni projektu przygotowują nowe konkursy, wyzwania, a także niespodzianki z licznymi nagrodami dla przyszłorocznych finalistów oraz uczestników IT Szkoły.

Dziękuję Wszystkim UCZNIOM za WASZ tegoroczny bardzo aktywny udział w tych niełatwych zmaganiach.

Do zobaczenia i usłyszenia po wakacjach :))) !

Jolanta Olejniczak

2018 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved