foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

1018254
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
425
2742
5275
996652
25841
98353
1018254

Your IP: 100.25.43.188
2019-11-12 04:00

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Dnia 8 listopada 2019 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu, której celem było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne zaśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11.11.
Dziękujemy p. E.Buczak, p. A.Zgierskiej oraz p. M. Błażków za organizację akcji w naszej szkole.

 

Ostatnio zaktualizowane27

Dnia 5.11.2019 r. uczniowie klas: I LO d, III LO a, III LO b, III T, II BS wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zenonem Harasymem – autorem książki  pt.: ”Tadeusz Rożek - oficer i fotograf.”
Tematem spotkania była fotografia z okresu I wojny światowej.
Gość OOK - oczarował nas wspomnieniami i fotografiami z życia tytułowego bohatera. Z zaciekawieniem słuchaliśmy relacji o trudnych, wojennych latach oraz podziwialiśmy fotografie wykonane na polu walki. Była to piękna lekcja historii. 

 

Ostatnio zaktualizowane26

Szkolne Koło wolontariatu zaprasza wszystkich chętnych do działania na rzecz innych w szkole i poza nią.

Kilka słów o wolontariacie:

Szkolny Wolontariat jest kołem zainteresowań, w którym działamy świadomie i dobrowolnie na rzecz innych osób. Chcemy nieść pomoc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Każdy z nas ma w sobie coś, co mógłby podarować drugiej osobie. Nie możemy pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś…Powtarzając za Janem Pawłem II., że „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy udzielamy” chcemy swoje serca ofiarować innym, by dobroć dzielona, mnożyła się dookoła.


Czym jest wolontariat?
To bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno- koleżeńsko- przyjacielskie
Kim jest Wolontariusz?
To osoba, która pracuje na zasadach wolontariatu. Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc.

Zapisy u Pani Joanny Cicheckiej w bibliotece lub u Pani Małgorzaty Zaręby

wolontariat 1537526700

Dnia 29.10.2019 r. uczniowie klasy I LOc obejrzeli wystawę Obornickiego Ośrodka Kultury „Rzeźba”- Bogusława Zen oraz „Malarstwo”- Małgorzaty Korenkiewicz. 
Przywitała nas gospodyni obiektu- pani dyrektor Halina Muszak wraz z kuratorem wystawy Moniką Materny oraz fotografem Markiem Długoszem. 
Wyczerpująco opowiadali o dziełach zgromadzonych w galerii, twórczości autorów. Na zakończenie naszego pobytu w OOK pan Marek Długosz zabrał nas na wystawę fotograficzną, która znajduje się na parterze budynku i przedstawia artystów występujących na scenie naszego ośrodka kultury. 

Ostatnio zaktualizowane23

W październiku 2019 r. za sprawą pani pedagog Marzeny Słobodzian, we współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Trzebnicy w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pt.:„PASJA- PROFESJA -POWOŁANIE.”
Profesjonalne warsztaty przeprowadził doradca zawodowy
p. Beata Wyrzykowska.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana. 

74614145 1165419973646739 909394453741961216 o

Tym razem w trakcie zajęć z obsługi konsumenta, ucznioweie III klasy technikum wykonywali przystawki. Wszyscy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie, rywalizując między sobą o najlepsze danie. Po zmaganiach kulinarnych i ocenie pracy uczniów, miała miejsce wyczekiwana degustacja.
Opieku zajęć Agnieszka Osipiak

Ostatnio zaktualizowane22

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych oraz akcją #SzkołaPamięta 28 października uczniowie klasy 1LOc pod opieką ks. Adriana Żądło oraz  wychowawcy p. Mateusza Błażków odwiedzili cmentarz parafialny w Obornikach Śląskich, gdzie w imieniu społeczności szkolnej zapali znicze na grobie śp. Antoniego Rosika-Rosińskiego - uczestnika wojny obronnej 1939 r.

29 października uczniowie klasy 1LOb  wraz z wychowawczynią p. Emilią Buczak posprzątali teren, gdzie znajduje się obelisk patrona szkoły oraz teren dawnego cmentarza ewangelickiego przy ul. Kasztanowej w Obornikach Śląskich. Licealiści uzbrojeni w grabie, worki i robocze rękawice zebrali liście, usunęli chwasty i zapalili znicze pod obeliskiem najsłynniejszego oborniczanina - Karola von Holteia oraz na płytach nagrobnych dawnych, przedwojennych mieszkańców Obornik Śląskich.

Poprzez akcję porządkowania grobów uczniowie włączyli się w inicjatywę MEN #SzkołaPamięta, której celem jest pielęgnowanie pamięci o dawnych mieszkańcach Obornik Śląskich - zarówno tych wybitnych i sławnych jak i tych zwykłych, po których dziś jedynym śladem jest pokryta mchem i bluszczem płyta nagrobna.
W ramach programu #SzkołaPamięta" uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół wzięli też udział w kolejnej edycji akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" czyli w zbiórce zniczy na mogiły kresowe. Znicze te zapłoną z początkiem listopada na polskich cmentarzach znajdujących się na Litwie i Ukrainie.

 

Ostatnio zaktualizowane20

Ostatnio zaktualizowane21

2019 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved