foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na nowej stronie internetowej Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Proponujemy wirtualną podróż informacyjną do krainy życia naszej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poprzednia strona służyła nam przez sześć lat. I była głównym źródłem informacji o wszystkim, co działo się w naszej szkole od roku 2011. Zapraszamy do odwiedzin.

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

453489
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
1093
1433
14883
428585
29409
32859
453489

Your IP: 52.87.253.202
2019-01-20 23:14

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

Paulina Juszyńska, absolwentka naszej szkoły, spędziła kilka miesięcy w Turcji. Jej pobyt związany był z międzynarodowym programem wymiany studentów „Erasmus”. Wrażeniami z pobytu podzieliła się z uczniami kl. 2a, 3a i 3b. Jako studentka Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu realizowała program studiów na uczelni w Ankarze, stolicy Turcji. W wolnym czasie zwiedzała wraz ze studentami z różnych zakątków Europy ten islamski kraj, poznając jego środowisko przyrodnicze, kulturę i ludzi. Odwiedziła również wschodnią część kraju zamieszkiwaną przez Kurdów walczących o własne państwo. Mieszkańców Turcji określiła jako serdecznych i gościnnych oraz - mimo stereotypów dotyczących islamu - bardzo europejskich. Czuła się swobodnie, mogła podróżować bez ograniczeń, odczuwając jednak, że w Turcji silną pozycję ma wojsko oraz pilnująca porządku, tłumiąca rozruchy i protesty społeczne policja. Paulina zachęcała do uczestnictwa w czasie studiów w programie wymiany studenckiej, która jest niezapomnianą przygodą. Sama postanowiła jeszcze do Turcji wrócić.

 

W dniach 3-7 grudnia 2012r. przebywaliśmy na zgrupowaniu w Podgórzynie koło Jeleniej Góry. W obozie uczestniczyli uczniowie III, V, XII i XIV LO z Wrocławia. Naszą szkołę reprezentowało 7 osób: Kamila Tarnowska, Angelika Gorazdowska i Iga Michalkiewicz z kl. IIIa oraz Aleksandra Pluta, Joanna Krzyżak, Karol Żuk  i Artur Szymczykowski z kl. IIa. Naszym opiekunem był nauczyciel geografii p. Artur Przystarz. Podczas pięciodniowego pobytu mieliśmy okazję wzbogacić wiedzę z geografii poprzez udział w wykładach i ćwiczeniach oraz rozwiązywaniu zadań w formie indywidualnej i grupowej. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w wycieczkach geograficznych po najbliższej okolicy: wchodziliśmy na Chojnik, zobaczyliśmy wodospad Podgórnej oraz fascynowaliśmy się widokiem malowniczych skał. Mieliśmy również okazję poznać naszych rówieśników ze szkół gimnazjalnych i średnich z Wrocławia. Mogliśmy się wymienić doświadczeniami, informacjami, posiadaną wiedzą. Miło wspominamy wieczorne spotkania podczas których ciekawie spędzaliśmy czas (oglądanie filmów geograficznych, quizy, rozwiązywanie krzyżówek). Myślę, że tego typu wyjazdu są bardzo kształcące, poszerzają naszą wiedzę, uczą współpracy w grupie, stwarzają możliwości poznawania nowych osób i uczą integracji.

Kamila Tarnowska IIIa