foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta


Notice: Undefined offset: 1 in /home/pzsoborniki/domains/pzs-obornikislaskie.pl/public_html/templates/dd_myschool_54/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

Notice: Undefined offset: 1 in /home/pzsoborniki/domains/pzs-obornikislaskie.pl/public_html/templates/dd_myschool_54/library/Artx/Content/Item.php on line 68

Dnia 10 grudnia 2014r. w Trzebnickim liceum odbyła się powiatowa licealiada w koszykówkę chłopców i dziewcząt. W zawodach brały udział dwie drużyny z Trzebnicy oraz reprezentacje z naszego PZS. Z bojowym nastawieniem ruszyliśmy do walki, a pierwszy turniej został rozegrany przez drużyny żeńskie.

W pierwszej kolejności nasze dziewczyny zmierzyły się z zespołem z PZS nr 2 w Trzebnicy, w którym od początku widać było kto rządzi na boisku. Znakomita gra w obronie oraz dobrze wyprowadzony atak pozwolił nam wygrać z wynikiem 16:5. W kolejnym meczu pewne siebie wyszłyśmy na parkiet, aby obronić tytuł zwycięzcy z poprzedniego roku, wygrywając z PZS nr 1 z wynikiem 16:10. Kolejny turniej odbył się już kilka minut później, gdy na parkiet weszły reprezentacje chłopców. Pierwszy mecz rozegrały pomiędzy sobą szkoły z Trzebnicy, wydawało się , że oba zespoły są w bardzo dobrej dyspozycji i walka będzie ciężka i bardzo wyrównana. Lecz dla naszych zawodników nie ma mocnych, co pokazali już podczas pierwszego meczu z PZS nr 1, który wygrali z wynikiem 22:9. Kolejny mecz z PZS nr 2 także nie stanowił dla nich problemu o czym świadczy wynik 23:12. Tym samym chłopcy zostali Mistrzami Powiatu w koszykówkę w roku szkolnym 2014/2015.

Naszą szkołę reprezentowały: Ewa Woźniak kl. 3c, Urszula Wajer kl. 3b, Dominika Chmiel kl. 3a, Aleksandra Łojkuc kl. 3a, Bożena Łabik kl. 3b, Daria Kołtko kl.3c, Kamila Burzyńska kl. 2a, Emilia Łabuz kl. 2a, Patrycja Kowalewska kl. 2a, Natalia Gajewska kl. 1a .Opiekunem była Pani Małgorzata Zaręba.

W skład reprezentacji męskiej wchodzili:Kornel Sobczak 2b,Wojtek Wilamowski 2b,Jakub Jeziorski 2b,Kamil Machowiak 1b,Michał Kusztelak 1b,Kornel Pachołek 3a,Krzysztof Przystarz2 TA,Mikołaj Szumiło 2TA. Opiekun: Pani Joanna Idziak.

GRATULUJEMY!

oprac.E.Woźniak, 3c

 

2022 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved