foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta


Notice: Undefined offset: 1 in /home/pzsoborniki/domains/pzs-obornikislaskie.pl/public_html/templates/dd_myschool_54/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

Notice: Undefined offset: 1 in /home/pzsoborniki/domains/pzs-obornikislaskie.pl/public_html/templates/dd_myschool_54/library/Artx/Content/Item.php on line 68

W dniach 20-27 września 2013r. 10 uczniów liceum i technikum wzięło dział w projekcie litewsko-polskim High - Five 2: Social Media and Critical Mind.

Rano w piątek wyjechaliśmy pociągiem z Obornik Śląskich i po ok. 20 godzinach byliśmy na miejscu. Nasze domki usytuowane były w pięknej, malowniczej scenerii Trakai: las, jezioro i zamek w oddali. Po południu poznaliśmy 12 osób z litewskiej strony grając w gry integracyjne oraz wykonując rozmaite zadania.

Drugiego dnia przedstawialiśmy nasze pantomimy, odwiedziliśmy pałacyk Uzutrakis,  a wieczór spędziliśmy w saunie oraz na wspólnym kibicowaniu w czasie meczu koszykówki, w którym Litwa zdobyła srebrny medal.

W poniedziałek uczestniczyliśmy zadaniach związanych z naszym głównym tematem, czyli Social Media and Critical Mind a potem zorganizowaliśmy dla Litwinów polski wieczorek z degustacją naszych słodyczy i nauką Poloneza. Następnego dnia pojechaliśmy do Wilna. Byliśmy w radio i telewizji litewskiej oraz w polskiej szkole im. Jana Pawła II. Przepiękne Wilno zwiedziliśmy realizując poszczególne zadania z gry miejskiej. Na kolację zjedliśmy "kibinai"  czyli tradycyjną karaimską potrawę.

Ostatniego dnia spakowaliśmy nasze walizki i pojechaliśmy do szkoły w Kaisiadorys, z której przyjechała litewska grupa. Przeprowadzaliśmy wywiady w ich szkolnej gazetce i radio. Zaprezentowaliśmy również warsztaty na temat Social Media and Critical Mind. O obiad zatroszczylismy się sami piekąc przepyszne pancakes. Wieczorem w auli szkolnej została zorganizowana impreza, na której tańczyliśmy litewskie tańce. Było bardzo przyjemnie. Niestety tego samego dnia już trzeba było wracać do domu, więc pożegnaliśmy się i ruszyliśmy w długą podróż do Obornik Śląskich.

Według mnie projekty międzynarodowe nie tylko uczą nas, jak się porozumiewać i komunikować (głównie w języku angielskim) z innymi ludźmi, ale także dają możliwość poruszenia ważnych tematów w środowisku międzynarodowym. Uczymy się poprzez nieformalną edukację, która budzi naszą kreatywność i chęć do zabawy,  więc jest to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się ciekawych informacji, np. o mediach społecznościowych.

oprac. Joanna Grzyb

Galeria zdjęć z projektu: https://www.facebook.com/HighFive2SocialMedia

 

 

2022 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved