foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

729660
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
1246
1169
3956
715430
25180
53750
729660

Your IP: 35.153.73.72
2019-07-16 20:30

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

W dniach od 29.01 do 02.02 2018 gościliśmy w naszej szkole troje praktykantów międzynarodowej organizacji AIESECNadhilę Forma Meirani z Indonezji, Rohana Sharmę z Indii oraz Erdiego Kafas z Turcji.

AIESEC był pierwotnie skrótem od słów “Association Internationale des étudiants en Sciences économiques et Commerciales”. Obecnie AIESEC nie stosuje się jako skrót, ale po prostu jako nazwę organizacji. Organizacja powstała w 1948 roku, a w Polsce działa od 1971. Jej misją jest dążenie do osiągnięcia pokoju i pełne wykorzystanie potencjału ludzkiego poprzez udział w wymianach międzynarodowych i zwiększaniu świadomości międzykulturowej.

Nasza szkoła współpracuje z AISEC od 2004 roku. Do tej pory gościliśmy studentów krajów takich jak Malezja, Chiny, Brazylia, Węgry, Korea, Ukraina itp. Tegoroczni wolontariusze odbyli 26 godzin praktyk z naszymi uczniami w formie prezentacji kultury i ciekawostek na temat swoich krajów oraz zajęć integracyjnych (taniec). W towarzystwie naszych uczniów zwiedzili Oborniki Śląskie poznając historię naszego miasteczka, ciekawostki na jego temat oraz nasze lokalne atrakcje przyrodnicze (Mushroom Hill and surroundings). Byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy na temat swojego miasta opowiedzianej przez naszych licealistów w ciekawy, mądry i dowcipny sposób. Nie zabrakło także naszej lokalnej atrakcji- wizyty w Papugarni oraz wyprawy do Wrocławia na kręgle. Z naszych lokalnych potraw niewątpliwie najbardziej polubili pierogi,choć nie obyło się bez wizyty w pizzerii „ Stara Rozlewnia”.

W czasie swojego 6 dniowego pobytu studenci mieszkali u rodzin naszych uczniów Amelii Duszak, Marcela Kwolika i Piotra Kurnickiego. Ponadto w orgagnizowaniu czasu po lekcjach pomagała grupa uczniów w składzie : Piotr Łojko, Jakub Tamulewicz, Mateusz Gancarek, Katarzyna Komorowska. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i otwartość!

Lila Komorowska - szkolny koordynator AIESEC

2019 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved