Notice: Undefined offset: 1 in /home/pzsoborniki/domains/pzs-obornikislaskie.pl/public_html/templates/dd_myschool_54/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

Struś to zwierzę nielotne, które chowa głowę w piasek. Ale wyżej od naszego „Strusia” w powiecie nikt nie podskoczy. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w nowych strojach zasponsorowanych przez pana Zdzisława Kowalów (znany w Obornikach  Ośrodek Szkolenia Kierowców "STRUŚ" Zdzisław Kowalów) w czwartek 24 listopada 2016 roku w Trzebnicy rozegrała Finał Powiatowy Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Faworytem Turnieju był jak zawsze gospodarz, czyli PZS nr 1 z Trzebnicy. Jednak nasze dziewczęta nie zamierzały chować głowy w piasek i od pierwszego gwizdka postawiły się wszystkim drużynom, osiągając przełomowy dla naszej szkoły wynik.

W pierwszym meczu bez większych problemów pokonałyśmy PZS nr 2 z Trzebnicy 2-0. W drugim pojedynku nie dałyśmy szans szkole ze Żmigrodu wygrywając w takim samym stosunku. Po ciepłych słowach skierowanych pod naszym adresem od opiekuna żmigrodzkiej szkoły postanowiłyśmy odegrać się za zeszłoroczną porażkę i z PZS nr 1 z Trzebnicy zagrać najlepiej jak potrafimy. Zawodniczki z tej szkoły trenowały kiedyś w „Gaudi” i tym bardziej zależało nam na wygranej. Pierwszy set to koncertowa gra z naszej strony, która zaskoczyła przeciwniczki nie dając im żadnych szans. W drugim secie  nazbyt rozluźnione pozwoliłyśmy uwierzyć w swoje umiejętności trzebniczankom i oddałyśmy im bez większej walki drugiego seta. Jednakże w tie-breaku konsekwencja w grze, dobre przyjęcie, mocna zagrywka i dokładne rozegranie sprawiły, że to właśni My cieszyłyśmy się po ostatniej piłce z Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego - PIERWSZEGO W HISTORII NASZEJ SZKOŁY DLA DRUŻYNY DZIEWCZĄT.

Wśród najlepszych zawodniczek całego Turnieju wybrano naszą rozgrywającą Kingę Sznajder. Już 5 grudnia w Oławie odbędą się Eliminacje Międzypowiatowe, w których zmierzymy się z: PZS nr 1 Krzyżowice oraz mistrzem Wołowa. Trzymajcie kciuki za nasze waleczne „Strusie”.

Drużyna PZS „Strusie” Oborniki Śląskie wystąpiła w składzie: Knap Dominika, Frąk Oliwia, Pyrka Klaudia, Maćkowiak Iza, Sznajder Kinga, Związek Daria, Machnik Sara, Ninierza Elżbieta, Filipiak Katarzyna oraz Kolasa Sara. Naszą trenerką była pani Małgorzata Zaręba.

GRATULACJE!!!!

oprac. Sara Kolasa kl.1a