foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Serdecznie witamy na stronie Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich. Z Nami wygracie swoją przyszłość!

Powiatowy Zespół Szkół

im. Władysława Reymonta

plendees

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

Visitors Counter

1661909
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
1576
2806
15408
1620708
102682
117262
1661909

Your IP: 34.238.190.122
2020-05-29 09:54

Rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.2018 - 8:00 o'clock

Countdown
expired


Since

W dniach 14-15 grudnia, w ponad 400 miejscach w całej Polsce odbył się XIV Maraton Pisania Listów Amnesty International. Nasza szkoła w tygodniu poprzedzającym włączyła się również w tą akcję. Uczniowie w szkole lub w domu mieli możliwość samemu napisać list w sprawie dwóch bohaterów tegorocznego Maratonu, byli to: Eskinder Nega z Etiopii (dziennikarz odsiadujący wyrok osiemnastu lat pozbawienia wolności za to, że w swoich wypowiedziach i artykułach krytykował rząd i głosił prawo do wolności słowa) oraz Hakan Yaman z Turcji (który wracając z pracy został złapany przez policję i padł ofiarą ich brutalnego napadu, w wyniku czego stracił jedno oko i prawie 80% zdolności widzenia w drugim, miał złamanie kości czaszki, złamania innych kości i oparzenia drugiego stopnia).

List mogła napisać każda osoba, która chciała wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. W naszej szkole udało nam się napisać aż 1385 listów. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Takie akcje pomagają nam kształcić swój światopogląd, a także przyczyniają się do pomocy innym ludziom.

oprac. Natalia Kazana, kl.1a

2020 Copyright Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich Rights Reserved